Technologie

K potisku používáme sítotisk, transferový tisk a  přímý digitální tisk

Sítotisk je technologie potisku, při které se protlačuje barva sítem přímo na textilní materiál pomocí pryžové stěrky. Barva se následně vytvrzuje tepelným IF zářením ve fixačním tunelu při teplotě        140 - 160ºC. Výrobek tak získává maximální odolnost při praní a chemickém čištění. Sítotiskem je také možné tisknout problematické tkaniny přidáním fixativu do barvy, čímž se zvýší odolnost při praní i na impregnovaných tkaninách a tkaninách, kde k fixaci nemůžeme použít vysokou teplotu (polyamid, nylon).

Transferový tisk neboli přenosový tisk je technologie, při níž se motiv natištěný na speciálním papíru nebo polyesterové fólii nebo vyřezaný a vyseparovaný ze speciální fólie přenáší pomocí vysoké teploty a tlaku na potiskované textilní materiály. Tento tisk je vhodné použít pro složitější motivy s větším množstvím barev. Tato technologie je výhodná pro menší počet kusů, neboť odpadá nutnost výroby finančně náročných šablon.

Přímý digitální tisk je technologie, při níž se tiskne na textil přímo pomocí speciální inkoustové tiskárny. Jedná se o o velký stroj, do kterého se vsune tričko, na které se přímo tiskne inkoustovými barvami. Před tiskem je nutné si na počítači připravit motiv a nahrát ho do tiskárny. Tento potisk není nijak omezen na počet barev, barevné přechody a různé efekty, a umí tisknout i fotografie. Digitální potisk je velmi rychlý a lze jím tisknout od 1 ks.